Холера в Одесі: епідемія, що ввійшла в історію

Logo
Головна / Блог / Статті / Холера в Одесі: епідемія, що ввійшла в історію
Влітку 1970 року в Одесі розпочалася одна з найвідоміших епідемій в радянській історії – епідемія холери, яка спричинила суворий карантин та повну ізоляцію міста. І саме 8 серпня 1970 року цей карантин було введено. Трохи нагадаємо події тих днів більш ніж 50-річної давнини, адже сьогодні настороженість щодо холери в Одесі знову надзвичайно висока.
Отже, 3 серпня 1970 року був госпіталізований сторож радгоспу імені Кірова Федір Лютіков. Підозрювали гострий ентероколіт. Того ж вечора хворий помер, а аналізи показали холеру.
Уже 4 серпня в Одесі було розгорнуто госпіталі для хворих, пацієнтів з підозрою та ізолятор для контактних. А на Пересип та в район Хаджибеївської дороги вирушила бригада лікарів-інфекціоністів для подвірних обходів (радгосп, де працював Лютіков був у районі полів зрошення).
6 серпня місцева влада офіційно запровадила карантин – виїхати можна було лише після обсервації, для чого були переобладнані піонерські табори, школи і навіть теплоходи в порту.
Станом на 7 серпня уже троє померли від холери, з підозрою на хворобу у лікарні перебувало 12 людей, ще 353 особи, які контактували з хворими, знаходились в ізоляції.
Лише за 6 та 7 серпня з Одеси на потягах, автобусах та літаках вивезли 50 тисяч людей. А наступного дня – 8 серпня – був введений повноцінний карантин: місто оточили військові та правоохоронці. У заручниках епідемії опинились, крім одеситів, і 300 тисяч відпочивальників, які не змогли вчасно поїхати додому.
14 серпня в Одесі помирає четверта жертва холери, а 15 серпня – п’ята. До 19 серпня це число сягає 20.
Тим не менш, карантин, санітарно-гігієнічні заходи та медикаментозна профілактика дали результат – у кінці серпня епідемія почала відступати, а 16 вересня карантин, за час якого обсервацію пройшли 87 тисяч людей, було офіційно знято. Одесити звільнилися і від холери, і від суворої ізоляції.
Про те, як сьогодні, в умовах війни, захиститися від холери, читайте за посиланням: https://cutt.ly/oZNa7Ey