Страх ядерного удару: як позбавити ворога влади на нашими емоціями?

Logo
Головна / Блог / Новини / Страх ядерного удару: як позбавити ворога влади на нашими емоціями?

Сьогодні українці живуть у стані стресу. Війна, розлука з близькими, хвилювання за своє життя та життя рідних, а також думки про можливий ядерний вибух з кожним днем додають тривоги. Але є способи заспокоїти себе та опанувати свої емоції.

По-перше, боятися ядерного удару – це нормально, адже країна-агресор погрожує застосуванням зброї, яку насправді має. Але важливо не доводити свій стан до атомофобії, коли людина думає, що виходу немає і світ приречений на ядерну війну. Навіть більше – через брак інформації людина з атомофобією додумує деталі катастрофи і всіляко підживлює цим свій страх.

Якщо ви впізнаєте себе та свої думки в описанні вище, ось кілька порад для вас, які допоможуть вгамувати фантазію та позбутися невиправданих страхів.

Порада №1. Збирайте інформацію. Дізнайтеся про можливості та принцип дії ядерної зброї, про існуючі рекомендації та алгоритми дій на випадок потрапляння в радіус ураження. Опанувавши нову інформацію, ви побачите, як ваша тривожність зменшується.

Порада №2. Визначте безпечне місце. Продумайте логістику свого пересування на випадок застосування ядерної зброї з урахуванням діючих рекомендацій ДСНС України. Продумайте, яке саме місце буде найбезпечнішим для вас та ваших близьких і як туди дістатися, якщо така потреба з’явиться.

Порада №3. Дізнайтеся більше про радіоактивне ураження: хто в групі ризику, як захистити себе або мінімізувати ризик негативного впливу радіації та інших агентів. При цьому опирайтеся лише на офіційні джерела та рекомендації, насамперед МОЗ та Центр громадського здоров’я України.

Пам’ятайте, що вірогідність застосування ядерної зброї мінімальна. Наразі це більше схоже на лемент інформаційно-психологічної операції ворога задля залякування та деморалізації українців. Навіщо це росії? Дуже просто: коли ми скуті страхом, нами легше маніпулювати. Тому намагайтеся позбавити наших ворогів такої переваги – озброюйтесь знаннями і бережіть свій психічний стан.

 

Гасанова Лейла, психолог