Як психологічно вистояти під час блекауту

Logo
Головна / Блог / Новини / Як психологічно вистояти під час блекауту

Ворог уже понад місяць здійснює терористичні атаки на енергетичну інфраструктуру України. Атака 23 листопада призвела до повного знеструмлення 11 областей, а 5 грудня – трьох регіонів. Якими будуть наслідки інших можливих ударів, складно передбачити, але сценарій з блекаутом не виключений.

Блекаут – це новий досвід для українців, тому, перш за все, людей лякає новизна. Ось що допоможе нам швидше адаптуватися до тимчасових незручностей:

  1. . Спочатку слід подбати про тіло, тобто підготувати теплий одяг, їжу, воду, свічки, ліхтарики, акумулятори тощо. Це допоможе під час блекауту не впадати в тривогу, а спокійно виконувати повсякденні справи.
  2. . Накопичити внутрішні ресурси: гуляти на свіжому повітрі, особливо в сонячні дні, правильно харчуватися, не забувати про гігієну сну, спілкуватися з рідними та друзями, займатися хобі та спортом.
  3. . Не забувайте, що ворог також веде інформаційну війну, тому не варто довіряти неофіційним джерелам інформації – їхня мета навіяти паніку та збільшити рівень тривоги.
  4. . Не залишайтеся одні під час блекауту, якщо є можливість пережити цей період з рідними або друзями, так і зробіть, оскільки підтримка та соціальна активність допоможе легше пережити важкі часи, тим паче це гарна можливість налагодити стосунки.
  5. . І головне – якщо є можливість, варто використати блекаут для відновлення ресурсу. Можна виділити цей час на сон та відпочинок, щоб мати сили для вирішення нагальних питань у подальшому.

Пам’ятайте, що важкі часи обов’язково закінчаться, і наша психологічна стійкість і готовність до викликів допоможе зробити цей період менш травматичним.

Бережіть себе та близьких!

Турбуйтеся про свій психічний стан та будьте здорові.

Лейла Гасанова, психолог