Чим зайняти і як відволікти дитину під час тривалого відключення світла

Logo
Головна / Блог / Новини / Чим зайняти і як відволікти дитину під час тривалого відключення світла

Армія ворога продовжує нищити енергетичну інфраструктуру України, тож ми часто і подовгу сидимо без світла. Особливо важко доводиться сім’ям з дітьми. Діти не можуть вчитись навіть дистанційно і страждають без звичних розваг, тому починають капризувати, бешкетувати. Батькам у цей час варто направити їхню енергію в позитивне руслу. Як це зробити?

  1. Розповідайте казки, цікаві історії, співайте пісні, декламуйте вірші, створіть міні-виставу для себе і дітей.
  2. Грайте в настільні ігри при свічках: пазли, лего, конструктор, монополія тощо.
  3. Будьте фізично активні: грайте в твістер, займіться йогою, спортом, влаштуйте «велике» прибирання, готуйте разом їжу.
  4. Грайте в словесні ігри: шаради (крокодил), слова, правда-неправда, вірю-не вірю, хто я тощо.
  5. Виконуйте домашнє завдання при свічках чи ліхтарях, якщо є така можливість – це допоможе зекономити час перед сном, якщо світло ввімкнуть пізно.

!! Обираючи активності, пов’язані з читанням, письмом або складанням дрібних деталей, подбайте про те, щоб освітлення було достатньо для занять і слідкуйте за тим, щоб дитина кожні 15-20 хвилин відволікалася та давала очам відпочити.

Пам’ятайте, що дітям необхідно гуляти на свіжому повітрі, тому вдень, коли немає повітряної тривоги, виходьте в парк, на дитячий майданчик. Нехай малеча спілкується з іншими дітьми, витрачає свою енергію під час спільних ігор. У результаті, під час вечірнього відключення світла дитина буде спокійнішою і з нею буле легше домовитися про щось.

Намагайтеся зробити так, щоб згодом ви разом з уже дорослими дітьми з теплотою згадувати ці темні вечори. Розцінюймо це випробування як нагоду більше бути разом із тими, кого ми найбільше любимо!

Бережіть себе та близьких! Турбуйтеся про свій психічний стан та будьте здорові!

Лейла Гасанова, психолог