Національна безпека і врегулювання кризових ситуацій — це надважливі для держави, окремих організацій та кожної людини сфери. Від рівня їхньої налагодженості та від якісного виконання усіма ланками своїх завдань залежить життя, здоров’я та добробут людей.
В Україні державну політику у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню та ліквідації наслідків реалізує Державна служба з надзвичайних ситуацій. Проте кожен українець несе також особисту відповідальність щодо власної безпеки, безпеки своїх близьких, колег тощо. Адже кожен із нас у будь-який час може зіткнутися з небезпечними ситуаціями у повсякденному житті (аварії, пожежі, шквальний вітер). Тому дуже важливо вміти оцінювати ризики тих чи інших небезпечних ситуацій, знати основні ознаки небезпеки, що насувається, пам’ятати порядок дій та не розгубитися в критичний момент.
Існують різні види небезпек:
- Небезпеки техногенного характеру (аварії та катастрофи на потенційно небезпечних об’єктах, радіація, витік хімічних речовин)
- Пожежна небезпека (займання у побутових умовах, лісові та степові пожежі)
- Небезпеки природного характеру (землетруси, лавини, ожеледиця, гриби тощо)
- Небезпеки іншого характеру (піротехніка, втрата орієнтирів у лісі, загроза утоплення, провалювання під лід тощо)
Кожна з перерахованих небезпек потребує свого підходу.
Дивись перелік посилань на матеріали ДСНС України, які допоможуть озброїтися точними та перевіреними алгоритмами дій у критичних ситуаціях.