Все про вакцинацію

Гепатит B

Logo

Гепатит B – це інфекційне захворювання, викликане вірусом, що вражає печінку.

Інфікуватись гепатитом B можна у результаті медичних   (у тому числі стоматологічних) маніпуляцій, якщо використовується нестерильне обладнання, а також під час нанесення татуювань та в салонах манікюру, педикюру. Також, можливе інфікування під час незахищеного статевого контакту.

Відомі випадки зараження дітей вірусом гепатиту В у пісочниці після уколу шприцом, до того використаним наркоманами, а також випадки інфікування дитини від матері під час вагітності, пологів та годування груддю.

Досить часто інфікуються люди, які безпосередньо контактують з кров’ю: лікарі-хірурги, стоматологи, медсестри, робітники татусалонів та салонів краси. Дуже високий ризик захворіти мають споживочі інєкційних наркотиків та працівники комерційного сексу

У результаті захворювання власна імунна система людини атакує заражені гепатоцити (клітини печінки) та вбиває їх, остаточно знищуючи печінку. Без лікування гепатит В протікає агресивно і призводить до незворотних змін в організмі людини, наприклад циррозу та/або раку печінки.

Як захиститися?

Вакцина чудово захищає як медичних працівників від інфікованих пацієнтів в медичних закладах, так і звичайних людей, які користуються послугами косметологічних салонів та стоматологів. До речі, можливе екстрене введення вакцини після випадкового уколу брудним шприцом чи поранення косметичним інструментом. Застосування вакцини впродовж 72 годин після уколу суттево знижує ризик подальшого зараження вірусом гепатіту В.

Дітей доцільніше вакцинувати в ранньому дитинстві. Від захворювання захищають комплексні вакцини з компонентом гепатиту, які вводяться трьома дозами протягом перших шести місяців життя малюка. В результаті повного курсу вакцинації виробляється імунітет на все життя.

Тематичні публікації