Все про вакцинацію

Туберкульоз

Logo

Туберкульоз – важке інфекційне захворювання, викликане мікобактерії туберкульозу (МБТ, палички Коха) Щороку майже 8 мільйонів людей хворіють на туберкульоз і близько 3 мільйонів помирає від цієї хвороби.

Близько 99% дорослих людей (за винятком ізольованих племен) живуть з живими паличками Коха в організмі, оскільки контакт з ними неминучий в умовах високої щільності населення. Тому в легенях усіх людей дрібні туберкульозні ураження. Проте імовірність Імовірність стати хворим на туберкульоз залежить від імунного статусу кожної людини.

Для немовлят захист від туберкульозу дуже важливий, оскільки у випадку зараження в перший рік життя існує високий ризик захворіти на туберкульозний менінгіт, який вражає мозкові оболонки. В цьому випадку туберкульоз особливо тяжко піддається лікуванню і часто має летальні наслідки.

Як захиститися?

Вакцина БЦЖ (BCG, Бацила Кальметта-Герена) – єдиний дієвий захист від туберкульозу. Результати досліджень показали, що діти, яким не робили щеплень, хворюють на туберкульоз у 15 разів частіше, ніж ті, хто своєчасно отримав щеплення. Проте вакцинація у цьому випадку не дає захисту на все життя. Імунітет зберігається лише впродовж 7–10 років.

А повторна вакцинація (ревакцинація) дорослих не проводиться, оскільки її ефективність не доведена.

Тематичні публікації