Все про вакцинацію

Вакцинація мандрівників

Logo
Головна / Все про вакцинацію / Вакцинація мандрівників

Вакцинація мандрівників

Перед поїздкою за кордон потрібно подбати про здоров’я. Існують країни, при в’їзді в які у вас перевірять не  тільки паспорт, але й свідоцтво про вакцинацію.

Необхідно проконсультуватися про інфекційні захворювання та необхідні щеплення, якщо ви подорожуєте в тропічні країни, країни Тихоокеанського регіону або в Азію, Африку, Центральну і Південну Америку.

Для коротких (тривалістю кілька днів) ділових поїздок і поїздок на конференції в столичні або великі міста, де умови відносно безпечні, спеціально вакцинуватися зазвичай не потрібно.

Для туристичних поїздок на один-два тижні і для більш тривалих подорожей, в яких плануєтся відвідування місць з поганими гігієнічними умовами, необхідно вакцинуватися проти інфекцій, які найбільш часто зустрічаються в країні призначення.

Якщо тривалість перебування в іноземній державі перевищує півроку або в разі повторних відвідувань зон ризику вакцинуватися обов’язково.

Від яких захворювань вакцинуватися:

Гепатит А – вірусна інфекція, що передається через воду та їжу, вражає шлунково-кишковий тракт.

Гепатит B – вірусна інфекція, що передається через кров і біологічні рідини (статеві контакти, медичні процедури), вражає печінку.

Черевний тиф – бактеріальна інфекція, що передається через воду та їжу, вражає шлунково-кишковий тракт і внутрішні органи.

Дифтерія – бактеріальна інфекція, що передається повітряно-крапельним шляхом, вражає ротоглотку, гортань, бронхи; може викликати набряк і важку інтоксикацію.

Правець – бактеріальна інфекція, що передається контактним шляхом (забруднені садна і рани), вражає нервову систему, викликає тяжкі судоми.

Сказ – вірусна інфекція, що передається через укуси заражених тварин, вражає нервову систему, викликаючи енцефаліт.

Жовта лихоманка – вірусна інфекція, що передається через укуси комарів, викликає сильну інтоксикацію і ураження печінки і нирок.

Кліщовий енцефаліт – вірусна інфекція, що передається через укуси кліщів, викликає сильну інтоксикацію, вражає головний і спинний мозок.

Японський енцефаліт – вірусна інфекція, що передається через укуси комарів, вражає головний мозок і мозкові оболонки.

Менінгококова інфекція – бактеріальна інфекція, що передається повітряно-крапельним шляхом, викликає сильну інтоксикацію і запалення оболонок головного мозку.

Малярія – інфекційне захворювання, що передається через укуси комарів, вражає печінку і селезінку, викликає сильну інтоксикацію. Щеплення від малярії немає, але є препарати, які потрібно приймати, щоб не захворіти. Дозування і тривалість такої профілактики залежать від конкретної країни – детальніше дізнаватися треба, якщо збираєшся в країни Центральної і Південної Америки, Азії та Африки.

Щеплення, рекомендовані всім туристам при подорожах у будь-які країни світу:

  • Гепатит А
  • Черевний тиф
  • Дифтерія
  • Правець

Щеплення, рекомендовані всім туристам при подорожах у будь-які країни світу довше 6 місяців:

  • Гепатит B

Щеплення рекомендовані при подорожах у країни Центральної і Південної Америки, Азії та Африки

  • Сказ
  • Жовта лихоманка

Рекомендоване щеплення від японського енцефаліту при подорожах по країнах:

Бангладеш, М’янма, Бутан, Бруней, В’єтнам, Індія, Індонезія, Балі, Іран, Ірак, Камбоджа, Китай, Кувейт, Малайзія, Мальдіви, Непал, Пакистан, Північна Корея, Південна Корея, Філіппіни, Шрі-Ланка, Тайвань, Тайланд, Японія.

Рекомендоване щеплення від менінгококової інфекції при подорожах по країнах:

Бангладеш, М’янма, Бутан, Індія, Монголія, Непал, Узбекистан, країни Африки.

Обов’язкове щеплення від жовтої лихоманки при подорожі по країнах:

Гвіана, Ангола, Бенін, Кот-Д’івуар, Буркіна-Фасо, Бурунді, Габон, Гана, Демократична Республіка Конго, Камерун, Конго, Ліберія, Малі, Маврикій, о. Майот, Нігер, острови Прінсіпі, Реюньйон та Сан-Томе, Руанда, Сьєрра-Леоне, Того, Центральноафриканська Республіка. Щеплення потрібно зробити не менше, ніж за 10 днів до виїзду. Імунітет зберігається 10 років.

Рекомендоване щеплення від кліщового енцефаліту при подорожі по країнах:

Росія (ліси Уралу, Далекого Сходу, Карелії, Поволжя), Білорусь (Біловезька пуща, Березинський заповідник). Щеплення робиться в 2 етапи з інтервалом в місяць, друге щеплення за місяць до поїздки.

Джерело: medicum.ee, unian.ua

Тематичні публікації