Бібліотека

Обов’язок медичних бібліотек – нести світло знань в ім’я здоров’я народу. 

Задача відділу бібліотечних ресурсів – направляти свою діяльність на допомогу підвищенню професійного рівня медичних працівників регіону, надання інформації для задоволення різноманітних запитів читачів. 

Користувачі відділу мають можливість користуватись як друкованими книгами та періодичними виданнями на абонементі та у читальному залі, так і електронними виданнями.

Відділ бібліотечних ресурсів володіє  широким аспектом інформаційно-довідкового апарату, який представлений каталогами та картотеками  документів з медицини. Каталоги відділу (алфавітний, предметний, систематичний та іноземних книг) відображають книги, збірники, матеріали конференцій, автореферати дисертацій, методичні рекомендації  та інше, починаючи з 1952 року. Кожен каталог висвітлює документи за різними аспектами. Так, в алфавітному каталозі всі документи строяться за алфавітним принципом авторів, назв документів, організацій (НДІ), які  іх підготували. Предметний, у якому   матеріали розташовані за предметними медичними рубриками, дає змогу користувачам вибрати матеріал за необхідною темою. У систематичному каталозі  документи згруповані за схемою класифікації, прийнятою у відділі (УДК).

Каталог іноземних книг  – документи розміщені за  алфавітом.

Картотеки представлені:  ретроспективною картотекою журналів, які налічує відділ, картотеками журнальних та газетних статей з медицини:

Головна довідкова картотека – містить журнальні статті, згруповані за предметними медичними рубриками за 10 років;  

Картотеки “Охорона здоров’я Одеси та одеської області” (у 2-х частинах) –  перша містить в собі статті з охорони здоров’я регіону  з дореволюціонного періоду до  1998 р., друга – матеріали  з 1999 р.  по цей час.;

Картотека “Персоналії” – включає статті про видатних вчених-медиків (за алфавітом персони, про яку йдеться);

“Картотека робіт сучасних вчених-медиків і практичних лікарів м. Одеси та одеської області” за алфавітом авторів.

Тематичні картотеки: “Медичні наслідки Чорнобильської катастрофи” та ін.

 На допомогу читачам складаються інформаційні та тематичні бібліографічні покажчики та списки літератури, такі як: бібліографічний покажчик “Охорона здоров’я м. Одеси та одеської області” (1999 – 2008 рр.),  щорічні випуски списків  “Оцінка якості життя хворого в медицині”, “Метаболічний синдром”, “Вплив азоту оксиду на регуляцію процесів в організмі” та ін.

Працівники відділу бібліотечних ресурсів організують виставки до знаменних дат та за актуальною медичною тематикою,  огляди літератури: інформаційні (при надходженні нових видань) і тематичні, в тому числі і аналітичні.

Відділ надає інформацію в режимі “запит-відповідь”, доступ до електронних інформаційних ресурсів бібліотек-партнерів.

Відділ бібліотечних ресурсів використовує  сучасні інформаційно-бібліографічні форми і методи для задоволення всебічних запитів користувачів.

Час плине. Бібліотека вічна. Отже не оминайте цієї унікальної скарбниці медичних знань, де сьогодення і прийдешність розмовляють всіма мовами.

Графік роботи: читачі обслуговуються:  понеділок – п’ятниця з 10.00 до 16.00.

Остання п’ятниця місяця – санітарний день (читачі не обслуговуються). Вихідні: субота, неділя.

Електронний вхід до бібліотеки

   

×
×

Інтерактивний дистанційний модуль "ZmiNoTvorets"
Перша допомога

Чи знаєте Ви, як діяти у надзвичайній ситуації?

Переходьте за посиланням та перевіряйте свої зання!

Вперед!