Головна / Про реформу / Безкоштовні інструментальні дослідження для ранньої діагностики онкологічних захворювань будуть доступні українцям вже весною цього року

Безкоштовні інструментальні дослідження для ранньої діагностики онкологічних захворювань будуть доступні українцям вже весною цього року

Високі показники виявлення онкологічних захворювань серед українського населення підтримують актуальність та важливість даної теми. Згідно із статистичними даними кожного року близько 140 тис українців вперше чують діагноз «рак», кожен четвертий чоловік та кожна шоста жінка страждають від цього небезпечного захворювання. Враховуючи те, що більшість онкологічних патологій піддаються терапії при умові раннього виявлення, одним з найголовніших кроків трансформації системи охорони здоров`я є профілактика та виявлення онкопатологій на ранніх стадіях.

Інструментальні методи залишаються одними з найбільш інформативних та ефективних у діагностиці новоутворень різної етіології. Саме тому в рамках реалізації «Програми медичних гарантій», яка повноцінно запрацює вже в цьому році, Національна служба здоров’я України прийняла рішення відшкодувати вартість інструментальних досліджень для діагностики найбільш розповсюджених та небезпечних новоутворень. Для того, щоб українці змогли скористатися можливістю пройти необхідне обстеження безкоштовно, НСЗУ виділило близько 1 млрд грн.

Серед досліджень, які цього року будуть безкоштовними, наступні:

  • Мамографія,
  • Гістероскопія,
  • Езофагогастродуоденоскопія,
  • Колоноскопія,
  • Цистоскопія,
  • Бронхоскопія.

За яких умов, пацієнт зможе пройти обстеження безкоштовно?

Підставою реалізації даної послуги є наявність направлення від сімейного лікаря та відповідний вік для необхідного інструментального дослідження, наприклад 40 років і більше для жінок, які мають пройти мамографію, або більш ніж 50 років для жінок, яким слід пройти планову гістероскопію. Бронхоскопія, цистоскопія, езофагогастродуоденоскопія рекомендовані пацієнтам віком від 50 років та старше.

Чи будуть якісь умови для отримання закладами коштів від НСЗУ за пріоритетним тарифом?

Для того, щоб пацієнт отримував якісну, вчасну та високоспеціалізовану медичну допомогу, лікувальний заклад повинен дотримуватися певних вимог Національної служби здоров`я України, однією з головних є наявність сучасної медичної апаратури, яка б відповідала міжнародним стандартам. Як-от, проведення мамографії на цифровому апараті, або здійснення різних видів сучасних діагностичних ендоскопій.

Нагадуємо, що фінансування вторинної медичної допомоги здійснюватиметься за вже знайомим принципом «гроші йдуть за пацієнтом» в рамках реалізації Програми медичних гарантій.

Детальніше за посиланням: https://nszu.gov.ua/novini/u-2020-roci-rannya-diagnostika-novoutvoren-bude-dlya-ukrayin-154