Головна / Про реформу / Комплексна система трансплантації в Україні запрацює вже з початку 2020 року. Детальніше про зміни, внесені в законопроект.

Комплексна система трансплантації в Україні запрацює вже з початку 2020 року. Детальніше про зміни, внесені в законопроект.

20 грудня 2019 року Верховною Радою було прийнято законопроект №2457, який передбачає впровадження в Україні комплексної системи трансплантації. Даний закон покладе початок важливим змінам та сприятиме розвитку системи трансплантації завдяки зменшенню зарегульованості проведення процедури та автономізації процесу через інформаційну систему трансплантації, яка буде складатися з двох частин: Державної інформаційної системи трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин і Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин (ЄДІСТ). 

Сьогодні продовжується тестування системи, усунення технічних недоліків, створення бази даних та реєстрів потенційних донорів, щоб вже з квітня 2020 року лікарі змогли почати користуватися ЄДІСТ в тестовому режимі. Важливість впровадження та користування в роботі Державною інформаційною системою обумовлена гострою потребою створення єдиного реєстру донорів кісткового мозку, що дозволить  обмінюватися інформацією стосовно донорів та реципієнтів з іншими країнами, ввозити трансплантат в Україну без додаткових перешкод  та максимально швидко здійснювати оперативне втручання. Також, за допомогою даної інформаційної системи відбуватиметься автоматичний пошук найбільш відповідної пари донор – реципієнт. 

Згідно із програмою законопроекту вже з початку 2020 року спеціалісти тих лікувальних закладів, як будуть відповідати обов`язковим критеріям та матимуть ліцензію за напрямком «трансплантологія», зможуть проводити операції з трансплантації органів у повному обсязі. Раніше такі оперативні втручання можливо було здійснити тільки за кордоном і вимагали немалих коштів з державного бюджету. 

За словами заступника Міністра охорони здоров`я України Дмитра Коваля, для успішної реалізації даної програми та проведення високоспеціалізованої операції, в Україні є доволі багато лікарів, які володіють необхідними навичками та мають відповідні сертифікати. Отже, вже в наступному році близько 5 тис. українців зможуть отримати необхідну медичну допомогу. 

«Наша мета – не одна чи п’ять операцій, а система, за якої їх можна буде робити сотнями, система, кожен крок якої буде прозорим, зрозумілим і не викликатиме сумнівів у людей. Адже наступного року у кожного українця з’явиться можливість висловити згоду на донорство і рятувати життя – ми сподіваємося, що наше суспільство підтримає цей всесвітній підхід ,” – Дмитро Коваль.

Детальніше за посиланням: https://moz.gov.ua/article/news/verhovna-rada-prijnjala-zmini-do-zakonu-pro-transplantaciju-scho-zminjuetsja