Наступні кроки на шляху отримання додаткового фінансування від органів місцевого самоврядування. Як розпочати переговори з лідерами органів місцевого самоврядування?

Logo
Головна / Про реформу / Наступні кроки на шляху отримання додаткового фінансування від органів місцевого самоврядування. Як розпочати переговори з лідерами органів місцевого самоврядування?

Перш за все необхідно ініціювати зустріч з представниками ОМС – керівництвом Департаменту охорони здоров’я, заступниками голови або головою місцевої ради, під час якої обговорити та узгодити план майбутнього розвитку ЦПМСД, виділення коштів на його реалізацію та прийняття місцевих цільових програм.

Якщо через будь-які обставини Вам доведеться зіткнутися з неприйняттям ідей, непорозумінням зі сторони ОМС, спробуйте залучити до обговорення населення, наприклад організуйте круглий стіл щодо потреб та проблем на місцях за участю населення, проведіть громадські слухання або ініціюйте інформаційну кампанію – залучить ЗМІ, приверніть увагу громадських організацій до своєї ситуації.

Після того, як Ви вдало заручитеся підтримкою представників ОМС, необхідно подбати про розробку та затвердження необхідних документів задля реалізації фінансування лікувального закладу.

  1. Сформуйте варіанти Плану розвитку ЦПМСД та місцевих цільових програм щодо збереження здоров’я населення, де чітко пропишіть терміни та відповідальних осіб, що дозволить заощадити час  у прийнятті подальших документів, як-от положення про надання платних послуг. 
  2. Подайте проекти рішень ради щодо затвердження необхідних документів до профільної комісії місцевої ради (це можете зробити ви особисто або інша службова чи посадова особа). Після того, як комісія розгляне ваші пропозиції, вона підготує свої висновки та рекомендації, також погодить відповідні проекти рішень ради за певною процедурою.
  3. Важливо бути присутнім на засіданні комісії з розгляду ваших пропозицій, адже можливо з`явиться потреба надати стислі обґрунтування чи пояснення головних ідей.
  4. Під час сесії міської ради також виступіть перед депутатами, щоб прояснити Ваші пропозиції. 

І пам`ятайте, якщо депутати не проголосують за виділення коштів на діяльність Вашого ЦПМСД або на реалізацію цільових медичних програм, завжди є можливість залучити громадськість до реалізації Ваших планів.