Новий електронний інструмент з розрахунку вартості платної послуги, який здатен полегшити роботу надавача ПМД

Logo
Головна / Про реформу / Новий електронний інструмент з розрахунку вартості платної послуги, який здатен полегшити роботу надавача ПМД

Нагадуємо, що на сьогодні існує чотири основні джерела фінансування лікувального закладу. Залучення додаткових доходів від надання платних послуг, перелік яких керівник формує самостійно, є одним з основних та перспективних джерел. 

Сучасний міжнародний ринок інформаційних технологій в сфері адміністрування охорони здоров`я представляє широкий арсенал методів з обрахунку вартості послуг, але головною метою їх використання є максимальне спрощення роботи з даними для більш ефективного та точного розрахунку. 

Що стало причиною створення програми «Pay&Care»?

На запит надавачів первинної медичної допомоги, які тепер працюють за новою системою фінансування та потребують нових інноваційних інструментів для обрахування вартості медичних послуг, експертами проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» було розроблено зручний та ефективний інструмент з розрахунку платних послуг – «Pay&Care», який доволі простий у використанні, але що найголовніше, не потребує спеціального програмного забезпечення і має автоматичний розрахунок. 

Які переваги використання інструменту в роботі?

У своїй роботі керівник лікувального закладу зможе з легкістю справлятися із запланованими задачами, такими як  розробка фінансового плану та тарифів для надання платних послуг або  проведення переговорів стосовно актуалізації колективного договору, статті видатків та доходів. 

Хто може скористатися даним інструментом?

«Pay&Care» підійде не тільки керівникам, які тільки планують впровадження надання платних послуг, але й тим, хто вже активно це практикує і хоче лише обновити розрахунки. Згідно з постановою КМУ №1138, із загального переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров`я, було обрано 9 основних груп платних послуг, які найбільш затребувані та часто запитувані надавачами на сьогодні. Серед яких:

  1. Лабораторна послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря;
  2. Діагностичні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря;
  3. Консультативні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря;
  4. Оздоровчий масаж з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров’я дорослого населення;
  5. Медичне обслуговування закладів відпочинку всіх типів, спортивних змагань, масових культурних та громадських заходів;
  6. Медичні огляди для водіїв транспортних засобів;
  7. Медична допомога хворим удома, зокрема із застосуванням телемедицини;
  8. Проведення профілактичних щеплень особам, які виїжджають за кордон;
  9. Проведення профілактичних щеплень усім особам, які бажають їх зробити поза схемами календаря профілактичних щеплень.

 Читайте детальніше за посиланням: https://healthreform.in.ua/pay-care/