Головна / Про реформу / Основні принципи роботи оновленої моделі інтернатури

Основні принципи роботи оновленої моделі інтернатури

Питання вдосконалення системи підготовки молодих лікарів досі залишається актуальним та особливо важливим, адже від того, наскільки якісним буде навчальний процес під час інтернатури залежатиме здоров`я всіх громадян країни. Саме тому 27 листопада відбулася зустріч представників МОЗ з топ-менеджерами медичних закладів різних типів власності щодо обговорення нових правил проходження інтернатури.

Нова модель інтернатури, яку презентувала заступниця Міністра охорони здоров`я Младена Качурець, передбачає не тільки суттєві зміни в комплексі освітніх та практичних компонентів навчальної програми, впровадження електронної системи, але також й певні вимоги до баз стажування лікарів – інтернів.

Оновлена модель надає можливість обирати будь-який заклад для проходження інтернатури – державний, комунальний або приватний. Головна умова – заклад повинен відповідати загальним вимогам та стандартам. Окрім цього, заклади вищої медичної освіти, академії післядипломної освіти та лікувальні заклади тепер повинні будуть співпрацювати задля створення комплексної та якісної програми інтернатури, яка відповідатиме усім міжнародним стандартам та рекомендаціям.

У проекті положення про інтернатуру зазначені конкретні вимоги до баз стажування, серед яких й відповідність певним встановленим вимогам, створення необхідних умов для роботи з пацієнтами, а також покращення практичної підготовки майбутніх лікарів.

Які основні принципи роботи оновленої моделі інтернатури?

  1. Лікувальний заклад надсилає закладу вищої освіти актуальний перелік вакантних посад для проходження інтернатури, згідно з яким формується єдина електронна база.
  2. Студенти зможуть подавати документі, необхідні для вступу, за допомогою онлайн-платформи, де можна обрати 5 пріоритетних програм підготовки.
  3. Електронний розподіл на інтернатуру здійснюватиметься автоматично відповідно до рейтингу, після чого випускник отримає направлення за однією з обраних програм.

Також, новий підхід підготовки медичних працівників передбачає, що всі лікарі-інтерни будуть отримувати зарплату, незалежно від форми навчання. З цією метою держбюджетом було виділено близько 202 460, 8 тис. грн..

Детальніше за посиланням: https://moz.gov.ua/article/news/nova-model-internaturi-perevagi-dlja-baz-stazhuvannja-ta-interniv?fbclid=IwAR1D9G0l4RpNmgUij12jbF8EAxxQlrpUiEj8JOyfNdLFlIGKYtVDKVMAGbQ