Щорічний «Аптечний саміт України – 2019». Які основні результати зустрічі та питання для обговорення?

Logo
Головна / Про реформу / Щорічний «Аптечний саміт України – 2019». Які основні результати зустрічі та питання для обговорення?

Традиційно під кінець року представники НСЗУ, МОЗ, працівники Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, а також Комітету з питань здоров`я нації, медичної допомоги та медичного страхування разом з представниками фармацевтичного ринку зустрілись на «Аптечному саміті України – 2019» задля обговорення подальших напрямків розвитку галузі.

Серед ключових питань, на які було зроблено акцент під час переговорів, – це створення стратегії реформування фармацевтичного сектору, підвищення ефективності реалізації програми «Доступні ліки», можливості впровадження електронного редукціону, а  також шляхи розв`язання проблеми з фальсифікованими лікарськими засобами.

Програма «Доступні ліки».

З початком реалізації державної програми реімбурсації понад 1 млн 640 тис. українців вже отримали необхідні ліки безкоштовно або за незначною оплатою за електронним рецептом від сімейного лікаря. Впродовж останніх місяців спостерігається позитивна динаміка приросту людей, які користуються електронним рецептом – близько 300 тисяч пацієнтів, особливо у Дніпропетровській та Харківській областях.

Враховуючи те, що однією з найбільших фінансових проблем для українців залишаються витрати на лікарські засоби, окрему нішу у процесі трансформації охорони здоров`я займає розвиток програми «Доступні ліки».

В.о начальниці відділу роботи з договорами з аптеками НСЗУ Ірина Ліштаба зазначила у своєму повідомленні, що близько 36% аптечних закладів всією Україною вже долучилися до відпуску лікарських засобів за електронним рецептом. Територіальне розташування даних аптек можна знайти на офіційному сайті НСЗУ.

«Зокрема, кількість аптек у сільській місцевості, залучених до програми «Доступні ліки», зросла вдвічі, порівняно з 1 квітням 2019 року. Доступ населення до програми зростає і це свідчить про те, що аптеки у селі – дуже потрібні, люди ними користуються. Таких результатів вдалося досягти завдяки співпраці аптечних закладів приватної та комунальної форм власності. в тому числі і в партнерства з місцевою владою», – пояснила Ірина Ліштаба.

В свою чергу, Голова правління громадської спілки «Аптечна професійна асоціація» Ігор Червоненко наголосив, що представники аптечного бізнесу з усією відповідальністю ставляться до підвищення доступності препаратів для українців і вважають вкрай необхідним підтримку програми реімбурсації та впровадження електронного редукціону.

«Наш клієнт – пацієнт – повинен отримувати якісні ліки. Тож готові допомагати державі, щоб питання щодо фальсифікованих ліків пішло у минуле», – зазначив Червоненко.

Детальніше за посиланням: https://nszu.gov.ua/novini/dostupni-liki-do-programi-reimbursaciyi-shchodnya-vpershe-do-143?fbclid=IwAR2-uR1zmz8XYbBS_6Ku3vOH8krBf4VseU-p72-LLMsg7s0LJCa3E0aGSDo