Головна / Про реформу / Система ДСГ – фінансування за новими правилами. Детальніше про перехід до оплати за результат

Система ДСГ – фінансування за новими правилами. Детальніше про перехід до оплати за результат

Нагадуємо, що вже з 1 квітня 2020 р. лікувальні заклади, які надають вторинну медичну допомогу, перейдуть на нову модель фінансування за системою ДСГ (діагностично – споріднені групи). Як і будь-які глобальні зміни, нова модель представляє деякі виклики на шляху входження в реформу лікувального закладу. Саме тому, для прискорення та оптимізації процесу, лікарям та керівникам закладу необхідно якомога швидше вивчити принципи роботи нової моделі та реалізувати необхідні процедури для поетапного впровадження всіх компонентів системи. 

ДСГ – це модель, яка поширена буквально у всьому світі та активно використовується у найбільш розвинених країнах. Україна сьогодні тільки на початковому етапі тестування даної програми. 

Новий корисний інструмент для фінансового планування. 

В довгостроковій перспективі передбачається фінансування усіх стаціонарів за однаковою моделлю – незалежно від форми власності. Всі лікарні, які отримують бюджетне фінансування: від НСЗУ, МОЗ, Мінфін мають оплачуватися через одну платіжну систему – оскільки всі використовують державні кошти.

Які основні елементи притаманні системі ДСГ?

Реформа передбачає, що в кожній лікарні обов`язково з`являться нові елементи системи ДСГ, з якими кожному головному лікарю, статисту, економісту закладу доведеться вчитися працювати та використовувати їх для аналізу та прогнозу. 

Для обчислення обсягу роботи та оплати за неї необхідно мати 4 групи даних:

  1. Кількість пролікованих випадків стаціонарного лікування (КПВ) у кожній лікарні.
  2. Витрати на стаціонарне лікування (ВСЛ): враховуються тільки витрати на стаціонарне лікування випадків, які підлягають оплаті за моделлю ДСГ.
  3. Вагові коефіцієнти (ВК)– ідентифікатор того чи іншого коду ДСГ. Демонструють відмінності між ресурсомісткістю різних класів ДСГ.
  4. Базова ціна (БЦ), яка є незмінною величиною, на основі якої обчисляється вартість кожного класу ДСГ.

ДСГ – це модель оплати за результати лікування в стаціонарі. На сьогодні вже близько 103 стаціонарних лікувальних заклади взяли участь у пілотному проекті з впровадження австралійської моделі DRG, здійснюючи впродовж 4 місяців кодування усіх госпіталізованих. Впровадження будь якої системи ДСГ для країни та для лікувального закладу це справжній виклик, перш за все організаційний, який включає безпосередньо процес клінічного кодування, вміння аналізувати, робити економічні прогнози, приймати управлінські рішення, використовуючи елементи даної системи. 

Для того, щоб успішно ввійти в нову систему фінансування з 1 квітні цього року, важливо, вже зараз засвоїти всі необхідні для роботи із системою навички.