Успішний старт програми медичних гарантій, рівень підготовки Одеської області та перші результати

Logo
Головна / Про реформу / Успішний старт програми медичних гарантій, рівень підготовки Одеської області та перші результати

Реформування вторинної та третинної ланок надання медичної допомоги продовжується. З 1 квітня 2020 року стартувала в повному обсязі Програма медичних гарантій (ПМГ). Нагадуємо, що ПМГ — це певна група послуг в межах окремого виду медичної допомоги, яку було сформовано для спрощення процесу контрактування. З початку цього року НСЗУ буде закуповувати медичні послуги у лікувальних закладах усіх рівнів надання допомоги, які відповідатимуть уніфікованим вимогам. Для пацієнта ПМГ означає покриття вартості послуги за кошти державного бюджету.

Станом на 2 квітня кількість лікувальних закладів спеціалізованої медичної допомоги, які вже уклали договір з НСЗУ склала 1640, що свідчить про те, що більшість районних, міських комунальних медичних закладів успішно увійшли в реформу і найближчим часом зможуть отримати гроші за договором з НСЗУ.

Успішний старт програми медичних гарантій, рівень підготовки Одеської області та перші результати

На скільки була готова Одеська область до другого етапу реформи?

За словами директорки Південного міжрегіонального департаменту, Олени Теряєвої, станом на кінець лютого 2020 року, загальні показники готовності всіх спеціалізованих медичних закладів до контрактування з НСЗУ складали 92,24%, автономізація відбулася у 98% закладів, комп’ютеризація — у 84%, загальна кількість зареєстрованих закладів в електронній системі склала близько 98%, обрали та успішно підключилися до МІС 99% закладів вторинної ланки, а кваліфікований цифровий підпис отримали понад 91% медичних працівників.

Вищезазначені результати свідчать про те, що на підготовчому етапі було докладено значних зусиль аби програма медичних гарантій успішно стартувала в квітні 2020 року в Одеському регіоні.

Перші результати укладання лікувальними закладами Одеси договорів з НСЗУ.

Згідно із офіційними даними станом на 6 квітня 2020 року в м. Одеса всього уклали договір з НСЗУ 31 медичний заклад, серед яких 20 закладів вторинної ланки – 4 консультативно- діагностичні центри, 5 пологових будинків, 8 міських лікарень та 3 спеціалізованих закладів; та 11 закладів ЦПМСД, які в тому числі й надають вторинну допомогу, це 7 дитячих поліклінік, 3 ЦПМСД та студентська поліклініка.

Успішний старт програми медичних гарантій, рівень підготовки Одеської області та перші результати

Детальніше про медичні послуги, які надаватимуться в різних лікувальних закладах Одеси.

Лікувальні заклади Одеси, що вже підписали договори з НСЗУ, надаватимуть широкий спектр медичної допомоги за 21 пакетом медичних послуг. Серед яких найбільшу питому вагу складатиме саме «амбулаторна вторинна та третинна допомога» – її надаватимуть 26 медичних закладів – тобто 83,9 % від загальної кількості всіх закладів. Далі відсоток ЛЗ, що переважно надаватимуть допомогу за певним напрямком, зазначені у наступному порядку – “стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій” – 41,9% ЛЗ, “хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” – 29% ЛЗ, «стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям” – 25,8% закладів, а також “медична допомога при гострому мозковому інсульті” буде надаватися у 3 закладах: КНП “Міська клінічна лікарня №1”, КНП “Міська клінічна лікарня №10” КНП “Міська клінічна лікарня №11”.

Нагадуємо, що кожен громадянин України може отримати медичну допомогу в будь-якому закладі, незалежно від місця реєстрації. Пріоритетними критеріями вибору залишаються якість, комфорт, необхідне медичне обладнання та кваліфіковані спеціалісти. Пацієнт обирає — НСЗУ платить!