Який механізм оплати чекає на українські медичні заклади на період з 1 квітня до 1 липня 2020 року?

Logo
Головна / Про реформу / Який механізм оплати чекає на українські медичні заклади на період з 1 квітня до 1 липня 2020 року?

На початку другого етапу реформу передбачалося, що оплата за пакетами “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” та “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій” буде відбуватися завдяки коштам з глобального бюджету та коштам, отриманим за пролікований випадок. Для цього, всі дані необхідно вносити в електрону систему охорони здоров`я.

Але, враховуючи ситуацію з поширенням COVID-19, задля зменшення навантаження на медичних працівників у вигляді ведення електронних записів, обов`язкове кодування клінічних випадків в ЕСОЗ за пакетами “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” та “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій” відтерміновується до липня 2020 року. Що стосується фінансування таких закладів – кошти надійдуть до закладу у повному обсязі в розмірі глобального бюджету за договором.

Таке рішення було прийнято Кабінетом Міністрів, який 8 квітня затвердив проект постанови «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410 і від 5 лютого 2020 р. № 65».

За словами т.в.о. Голови НСЗУ, Оксани Мовчан, опанування ведення електронних медичних записів вимагає певних навичок та знань, а в умовах сучасних реалій, більшість медичних працівників не мають на це додаткового часу та сил. Внесення відповідних змін до законопроекту допоможе закладам зосередитися, перш за все, на збереженні сил медичних працівників, а також сприятиме покращенню надання медичних послуг населенню.

Однак, дані зміни не стосуються медичної допомоги, пов`язаної з інфекційними хворобами, особливо COVID-19; захворюваннями органів дихання; випадками госпітальної смертності, а також пріоритетних послуг, тому вони обов`язково підлягають клінічному кодуванню та внесенню даних в ЕСОЗ.

Такий формат роботи з даними для закладів буде актуальним до 1 липня 2020 року.

Орієнтовний графік надходження коштів у заклад має наступний вигляд:

  1. На початку кожного місяця кошти, у розмірі 90% від глобального бюджету, отримає заклад, який надає допомогу за наступними пакетами: екстрена медична допомога; амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу (повний перелік);
  2. 50% від розрахункової оплати отримає заклад, який надає допомогу за такими пріоритетними послугами, як інфаркт, інсульт, допомога при пологах та неонатальна допомога.

Як здійснюватиметься переказ коштів за договором з НСЗУ?

Для того, щоб гроші успішно потрапили до закладу, необхідно відкрити рахунок у будь-якому банку України. Спеціальний рахунок у Державній казначейській службі потрібен лише для отримання коштів від місцевої влади та місцевих програм підтримки для оплати комунальних послуг.

Детальніше за посиланням: https://nszu.gov.ua/novini/uryad-zatverdiv-zmini-do-postanov-kmu-65-ta-410-224