Назва предмету закупівлі:

Послуги спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів санітарним автотранспортом в межах міста Одеси

Logo
Головна / Закупівлі / Послуги спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів санітарним автотранспортом в межах міста Одеси

Джерело фінансування закупівлі:

місцевий бюджет

Очікувана вартість предмета закупівлі:

164000 грн.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:

ДК 021:2015: 60130000-8 — Послуги спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів

Враховуючи відсутність на балансі комунального некомерційного підприємства «Центр громадського здоров’я» Одеської обласної ради» спеціалізованого санітарного автотранспорту, а також наявність гострої потреби в ньому, такий автотранспорт залучається на підставі договору про надання послуг за кодом Державного класифікатору України ДК 021:2015 – 60130000-8 Послуги спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів.

Надання послуг автоперевезень закладам охорони здоров’я України, здійснюється спеціальними та спеціалізованими транспортними засобами, що
відносяться до категорії санітарних транспортних засобів згідно Наказу Міністерства охорони здоров’я України №232 від 02.01.2000 року «Про затвердження Переліку спеціалізованих транспортних засобів галузі охорони здоров’я України, що відносяться до складу (категорії) санітарних».
Надавач послуг спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів санітарним автотранспортом має бути забезпеченим матеріально-технічною базою та досвідченими фахівцями (водіями), мати достатню кількість спеціалізованих автомобілів медичної служби, а також мати чинні ліцензії щодо можливості надання послуг з автоперевезення та на медичну практику. Надання послуг санітарного автотранспорту передбачає надання автотранспорту в розпорядження Замовника разом з водієм у на постійній основі щодня, крім вихідних, згідно із індивідуальним затвердженим графіком роботи з урахуванням реальних потреб Замовника, що виключає участь Надавачів послуг з інших регіонів.
Обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.
Комунальним некомерційним підприємством «Центр громадського здоров’я» Одеської обласної ради» було здійснено дослідження ринку послуг спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів санітарним автотранспортом в межах міста Одеси та аналіз закупівель послуг за кодом Державного класифікатору України 021:2015 – 60130000-8 Послуги спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів в електронній системі публічних закупівель України ProZorro.
Під час вивчення ринку автотранспортних послуг міста Одеси, було встановлено, що спеціалізовані автомобілі медичної служби мають КП «Автобаза санітарного транспорту», ТОВ «Свята Катерина-Одеса»; ТОВ «ДІМ МЕДИЦИНИ» (ОДРЕКС), ТОВ «Медичний центр «Медікап» (ІНТОСАНА).
22.01.2021 року комунальне некомерційне підприємство «Центр громадського здоров’я» Одеської обласної ради» з метою забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівлі та визначення найбільш економічно вигідної пропозиції звернулося з листами на адресу ТОВ «Свята Катерина-Одеса»; ТОВ «ДІМ МЕДИЦИНИ», ТОВ «Медичний центр «Медікап» щодо можливості надання ними послуг спеціалізованого санітарного автотранспорту разом з водієм, у відповідності до потреб та вимог КНП «ЦГЗ» ООР», згідно з індивідуальним графіком та запросило комерційні пропозиції.
Листом від 05.02.2021 № 59 ТОВ «Свята Катерина-Одеса» повідомило, що товариство використовує усі наявні транспортні засоби виключно для власних потреб та обслуговування власних пацієнтів та не може надати комерційну пропозицію та підтвердити можливість надання послуг спеціалізованого санітарного автотранспорту КНП «ЦГЗ» ООР».
Листом від 08.02.2021 № 104 ТОВ «ДІМ МЕДИЦИНИ» повідомило, що товариство використовує усі наявні транспортні засоби виключно для власних потреб та обслуговування власних пацієнтів та не може надати комерційну пропозицію та підтвердити можливість надання послуг спеціалізованого санітарного автотранспорту КНП «ЦГЗ» ООР».
Листом від 12.02.2021 № 96 ТОВ «Медичний центр «Медікап» повідомило, що не має можливості приймати участь закупівлі за кодом ДК 021:2015 – 60130000-8 Послуги спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів та не може надати комерційну пропозицію КНП «ЦГЗ» ООР».
Наявності умов застосування переговорної процедури закупівлі, окрім вказаних вище листів, обґрунтовується наступними документами.
Згідно із Довідкою КП «Автобаза санітарного транспорту» від 19.01.2021 року № 52, комунальне підприємство «Автобаза санітарного транспорту» має потужну виробничу базу досвідчених фахівців, спеціалізовані транспортні засоби (автомобілі швидкої медичної допомоги, автомобілі санітарного транспорту та інші), які зареєстровані в органах МВС України та багаторічний досвід надання послуг з 1969 року автоперевезень машинами всім закладам охорони здоров’я у місті Одесі та Одеській області.
Згідно із Довідкою про наявність матеріально-технічної бази та обладнання для виконання необхідних робіт КП «Автобаза санітарного транспорту» від 19.01.2021 року № 51 на балансі підприємства знаходиться 501 одиниця транспортних засобів, ремонтні бази, контрольно-технічний пункт, тощо.
Має діючі ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним транспортом, що видана Укртрансінспекцією, та на медичну практику, що надана Міністерством охорони здоров’я України, які дозволяють надавати послуги автоперевезень саме медичним установам (згідно вимог Наказу Міністерства охорони здоров’я України №232 від 02.01.2000 року «Про затвердження Переліку спеціалізованих транспортних засобів галузі охорони здоров’я України, що відносяться до складу (категорії) санітарних»).
Згідно із листом Управління обласної ради з майнових відносин Одеської обласної ради від 18.03.2020 № 04-00/703 виключно для автотранспортного обслуговування медичних закладів на території м. Одеси та Одеської області діє КП «Автобаза санітарного транспорту», та за своїм змістом підтверджує відсутність конкуренції на зазначеному ринку послуг.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про природні монополії» діяльність суб’єктів господарювання з надання послуг санітарного автотранспорту не регулюється цим Законом. Постачальники таких послуг не включаються до зведеного переліку суб’єктів природних монополій, який ведеться Антимонопольним комітетом України.
Згідно із листом Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №02-05/0270 від 28.01.2016 р. комунальне підприємство «Автобаза санітарного транспорту» є єдиним у м. Одесі та Одеській області автотранспортним підприємством даного профілю, яке може надавати послуги з перевезення санітарним автотранспортом, які замовляються для обслуговування лікувально-профілактичних установ м. Одеси.
Згідно листом Регіонального сервісного центру МВС України в Одеській області №31/15-1550 від 16.03.2020 р., підтверджується наявність зареєстрованого спеціалізованого санітарного автотранспорту та відсутність конкуренції з технічних причин.
Під час обґрунтування наявності умов застосування переговорної процедури Замовник також керувався листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.11.2016 № 3302-06/37709-06, згідно з яким замовник під час обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі самостійно визначає документи, зокрема експертні, нормативні, технічні та інші, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до ч.2 ст.40 Закону.
Вказана інформація, свідчить про відсутність конкуренції на відповідному ринку спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів санітарним автотранспортом (у тому числі з технічних причин) та підтвердженням, що лише Комунальне підприємство «Автобаза санітарного транспорту» є єдиним постачальником послуг спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів санітарним автотранспортом в межах міста Одеси.
В результаті КП «Автобаза санітарного транспорту» по суті є єдиним профільним підприємством на ринку надання послуг легковим санітарним та спеціалізованим автомобільним транспортом закладам охорони здоров’я у місті Одесі та Одеській області з урахуванням їх потреб.
Специфіка взаємовідносин в сфері послуг санітарного автотранспорту – обслуговування лікувально-профілактичних установ та закладів охорони здоров’я м. Одеси та вище наведена інформація вимагає проведення переговорної процедури, що передбачена п. 2 ч. 2 cт. 40 Закону України «Про публічні закупівлі».
Оскільки, комунальне підприємство «Автобаза санітарного транспорту» займає монопольне становище на ринку з надання послуг з перевезення санітарним автотранспортом, які замовляються для обслуговування лікувально-профілактичних установ та закладів охорони здоров’я м. Одеси, з вищевказаного предмету закупівлі відсутня конкуренція, в тому числі відсутня конкуренції з технічних причин, таким чином, прийнято рішення застосування п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі», переговорної процедури закупівлі у одного учасника та в якості виконавця послуг обрати комунальне підприємство «Автобаза санітарного транспорту», код ЄДРПОУ 05497324.
Очікувана вартість розрахована відповідно до показників.
орієнтовний строк надання послуг – по 30.06.2021 року, обсяг – 125 км*8 год/день
Витрати пального , амортизаційні витрати та вартість робіт складатимуть 1 а/м; 8 год/доб; 121 діб;124,77 середньодоб пробіг = за 1 авт/год – 69,634 грн*968 год.+ за 1 км пробігу -6,398 грн.*15097,58 км =164000,00 грн.

Оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель оприлюднено:

15.02.2021р.