Тютюнопаління

Електронні сигарети

Logo
Головна / Тютюнопаління / Електронні сигарети

Електронні сигарети, або вейпи, – це пристрої, що працюють від акумуляторів, які нагрівають і випаровують рідину, яку користувачі вдихають або “вейпують”, щоб імітувати досвід куріння. Рідина зазвичай містить нікотин у суміші пропіленгліколю, рослинного гліцерину, води та смакових речовин.

З’являються докази про токсичну дію парів електронних сигарет на клітини, що вистилають рот, ніс, легені та судини. Вейпінг також пов’язаний з травмою дихання та підвищенням артеріального тиску. Нікотин в електронних сигаретах викликає звикання, а більшість користувачів електронних сигарет хочуть кинути палити.   Є вагомі докази того, що НЗТ ( нікотин замінна терапія) є ефективним допоміжним засобом для відмови від куріння.

Якщо ви без успіху пробували інші способи кинути палити, ви можете спробувати електронні сигарети. Якщо ви не можете кинути палити, вам було б краще з точки зору здоров’я використовувати електронні сигарети в довгостроковій перспективі, а не продовжувати палити звичайні сигарети. Але спільне використання електронних сигарет та звичайних сигарет (подвійне використання) може бути більш шкідливим, ніж куріння або вейпінг. Щоденне подвійне використання може збільшити ризик серцевого нападу в п’ять разів більше, ніж якщо ви не використовували ні вейпи, ні сигарети. Найкращим підходом буде відмова від куріння взагалі.

Електронні сигарети не слід вживати молодим людям, не курцям або колишнім курцям, які взагалі кинули палити.

На сьогодні FDA не схвалює електронні сигарети як засіб для відмови від куріння. Американська робоча група з питань превентивних служб, група експертів у галузі охорони здоров’я, яка надає рекомендації щодо профілактичного медичного обслуговування, дійшла висновку, що зовнішніх знаків недостатньо для того, щоб рекомендувати електронні сигарети для відмови від куріння у дорослих, включаючи вагітних.