Тютюнопаління

Готові кинути?

Logo
Головна / Тютюнопаління / Готові кинути?

Готові кинути?

Щоб успішно кинути палити, потрібно вирішити питання фізичної залежності та психологічних звичок, які поєднуються з ним. Це важка робота, але ви можете зробити це.

Перелік « тригерів», або речей, які можуть наштовхувати вас на думку про куріння

Складіть перелік тих речей, які можуть наштовхувати вас на думку про паління, з якими ви зіткнетеся під час відмови.

Зрозумійте що це за речі та будьте готові керувати ними або уникати їх.

Більшість тригерів потрапляють в одну з цих чотирьох категорій:

 • Емоційні ( наприклад: стрес, стурбованість ,нудьга, задоволення, самотність, злість, засіб охолонути після сварки)
 • Повсякденні звички, або ті, які асоціюються у вас з палінням ( наприклад: розмова по телефону, вживання алкоголю, перегляд телевізора, керування автотранспортом, вживання кави, робоча перерва, секс)
 • Соціальні (наприклад, похід до бару, виїзд на вечірку чи інший світський захід, похід на концерт, спілкування з кимось, хто курить, святкування великої події)
 • Відмінні, або ті, які виникають, коли тілу буде потрібен нікотин (наприклад, тяга до смаку сигарети, запах сигаретного диму, тримання в руках сигарет, запальнички та сірників, почуття неспокою або наявність інших симптомів відміни)

Знання ваших тригерів та розуміння найкращого способу боротьби з ними – це ваша перша лінія захисту.

 Як впоратися з симптомами абстиненції

Нікотин є одним з хімікатів, який міститься у тютюні, що викликає звикання. Фізичні симптоми абстиненції починаються швидко, як правило, через тридцять хвилин до години після останньої сигарети. Вони досягають піку приблизно через два-три дні. Симптоми відміни можуть тривати від кількох днів до декількох тижнів. Вони різняться від людини до людини.

Добре знати, що ці симптоми є тимчасовими і часто є ознаками оздоровлення вашого організму.

З симптомами відміни може бути важко впоратися, і багато курців можуть не мати змоги кинути палити з першої спроби, оскільки вони не готові. Якщо ви знаєте, на що чекати, ви можете подумати про способи управління симптомами.

Симптоми відміни можуть включати:

 • запаморочення і тремтіння
 • головний біль
 • тривогу і дратівливість
 • нервозність і неспокій
 • труднощі з концентрацією уваги та сном
 • підвищений апетит
 • легку депресію або відчуття пригнічення
 • тягу до куріння

Інші побічні ефекти, такі як втома та кашель, свідчать про те, що ваше тіло перебуває у стані відновлення та зцілення. Ви можете жадати сигарет місяцями, навіть коли інші симптоми абстиненції зникнуть. Бажання палити може бути особливо сильним, коли ви перебуваєте в стресі, хоча деякі люди жадають сигарет, коли сидять із друзями або нудьгують.

Просіть про допомогу:

Скажіть родині, друзям та колегам, що плануєте кинути. Повідомте їх про ваш план і про те, як вони можуть допомогти.

Поговоріть зі своїм доктором. Існують лікарські засоби, призначені для відмови від куріння, які допоможуть вам подолати симптоми абстиненції та збільшити ваші шанси на успіх.