Здорове серце

Logo
Головна / Здорове серце

Серце — найважливіший м’яз нашого організму. Наше серце робить близько 100 000 ударів на добу і близько 35 млн ударів в рік. За людське життя серце робить приблизно 2,5 мільярдів ударів.

 

Heart disease risk concept. Medical examination of heart with high cholesterol, blood pressure and cardiovascular system problems. Flat vector illustration for medicine, health care, treatment concept

На роботу серця впливає все: від стресу до шкідливого харчування. Однак, як правило, серце справляється зі своїми обов’язками, якщо господар піклується про нього хоча б мінімально: регулярно гуляє на свіжому повітрі, не зловживає шкідливою їжею та не забуває про необхідність регулярного фізичного навантаження. Є фактори ризику, які змінити у людини немає можливості. Це вік, стать або сімейна історія захворювань серця у рідних. Та зрештою є такі фактори, на які людина спроможна вплинути та змінити свій загальний стан для того, аби серце було здоровим.

Перевірити ризик розвитку серцево-судинних захворювань можна за допомогою таблиці SCORE

SCORE – це абревіатура, яка в перекладі з англійської означає «систематична оцінка коронарного ризику». Ця шкала була запропонована групою експертів Європейського товариства кардіологів у 2003 році.  Як показник ризику обрана кінцева точка – вірогідність смерті від серцево-судинних захворювань протягом найближчих 10 років.

Як користуватися таблицею:

Візьміть таблицю з відповідними даними щодо статі, віку та тютюнопаління, відшукайте в ній відповідну клітинку з даними відповідними до систолічного тиску та рівня загального холестерину. У клітинці буде зазначено відповідний ризик у відсотках. Ризик більше ніж 5% відповідає високому. Використовуючи цю шкалу, ви маєте можливість зрозуміти, як зміниться відсоток, якщо будуть усунені фактори серцево-судинного ризику.

Відкрити таблицю

Тематичні публікації