Серце — найважливіший м’яз нашого організму. Наше серце робить близько 100 000 ударів на добу і близько 35 млн ударів в рік. За людське життя серце робить приблизно 2,5 мільярдів ударів.

На роботу серця впливає все: від стресу до шкідливого харчування. Однак, як правило, серце справляється зі своїми обов’язками, якщо господар піклується про нього хоча б мінімально: регулярно гуляє на свіжому повітрі, не зловживає шкідливою їжею та не забуває про необхідність регулярного фізичного навантаження. Є фактори ризику, які змінити у людини немає можливості. Це вік, стать або сімейна історія захворювань серця у рідних. Та зрештою є такі фактори, на які людина спроможна вплинути та змінити свій загальний стан для того, аби серце було здоровим.
Перевірити ризик розвитку серцево-судинних захворювань можна за допомогою таблиці SCORE
SCORE – це абревіатура, яка в перекладі з англійської означає «систематична оцінка коронарного ризику». Ця шкала була запропонована групою експертів Європейського товариства кардіологів у 2003 році. Як показник ризику обрана кінцева точка – вірогідність смерті від серцево-судинних захворювань протягом найближчих 10 років.
Як користуватися таблицею:
Візьміть таблицю з відповідними даними щодо статі, віку та тютюнопаління, відшукайте в ній відповідну клітинку з даними відповідними до систолічного тиску та рівня загального холестерину. У клітинці буде зазначено відповідний ризик у відсотках. Ризик більше ніж 5% відповідає високому. Використовуючи цю шкалу, ви маєте можливість зрозуміти, як зміниться відсоток, якщо будуть усунені фактори серцево-судинного ризику.