Вживання тютюну збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
Куріння сприяє накопиченню атеросклеротичних бляшок в артеріях, збільшує ризик утворення тромбів, зменшує вміст кисню в крові та змушує серце працювати напруженіше. Насправді, у курців у два рази частіше трапляється серцевий напад чи інсульт і вдвічі частіше вони помирають від цих захворювань.
Люди, які викурюють 25 сигарет на день або більше, мають втричі більший ризик серцевого нападу і майже в п’ять разів частіше помирають від серцевих захворювань.
Пасивне паління – це повітря, яким ми дихаємо, коли знаходимося поряд з тим, хто палить у приміщенні. Пасивне паління шкідливе не тільки для тих, хто палить, а ще й для тих, хто знаходиться поряд.
Без тютюну
Багатьом людям важко кинути палити. Часто це фізична та психологічна залежність. Багато людей використовують куріння для боротьби з такими неприємними почуттями, як стрес, депресія, самотність та тривога.
Деякі відчувають, що куріння допомагає їм зосередитись або контролювати апетит. Багато людей палять або вживають тютюн, тому що курять їхні рідні, друзі чи колеги. Молоді люди часто курять через тиск з боку однолітків або для того, щоб це допомогло їм вписатися до компанії юнаків. Тютюнові компанії докладали всіх зусиль, щоб переконати молодих людей, що куріння – це гламурно, захоплююче та стильно.
Переваги відмови від паління
Відмова від тютюну негайно зменшує ризик серцевого нападу та інсульту. Як тільки ви кидаєте палити, тіло починає відновлюватися.
Упродовж 24 годин після припинення паління ризик виникнення серцевого нападу починає зменшуватися.
Протягом 5 років ризик інсульту буде майже таким, як у людей, які не палять; протягом 10 років ризик смерті від раку легенів зменшується вдвічі; і протягом 15 років ваш ризик серцево-судинних захворювань буде подібний до того, хто взагалі ніколи не палив.
Інші переваги:
- Ви заощадите гроші на сигаретах.
- Куріння більше не буде керувати вашим життям.
- Вам не доведеться шукати місця, де ви можете палити.
- Ви будете пишатися своєю здатністю подолати щось таке складне.
- Ваш нюх і смак почнуть покращуватися.
Готові кинути?
Щоб успішно кинути палити, потрібно вирішити питання фізичної залежності та психологічних звичок, які поєднуються із залежністю. Це важка робота, але ви можете зробити це!
Просити про допомогу:
Скажіть родині, друзям та колегам, що плануєте кинути. Повідомте їх про ваш план і про те, як вони можуть допомогти.
Поговоріть зі своїм лікарем. Існують лікарські засоби, призначені для відмови від куріння, які допоможуть вам подолати симптоми абстиненції та збільшити ваші шанси на успіх.
Встановити дату припинення паління:
Запишіть і скажіть комусь, що ви вирішили припинити палити.
Складіть план труднощів, з якими ви зіткнетеся під час відмови
Зрозумійте усі причини, що викликають у вас бажання палити та будьте готові керувати ними або уникати їх.
Зробіть з вашого будинку та автомобіля зони без тютюну:
Чим складніші умови для вживання тютюну, тим менше ви будете це робити.
Виперіть одяг та почистіть все, що пахне димом (автомобіль, штори, меблі тощо)
Що робити, якщо ви зрозуміли, що починаєте втрачати контроль.
Більшість людей намагаються кинути вживати тютюн кілька разів, перш ніж відкинути цю звичку назавжди, тому не звинувачуйте себе, якщо ви знову почнете палити. Намагайтесь зрозуміти, що спричинило вживання тютюну. Вчіться на своїх помилках і ви станете ще більш підготовленими та мотивованими. Похваліть себе за те, що ви змогли досягти. Зниження вживання тютюну – навіть якщо це лише на день – це важка робота та хороший початок.