Здорове серце

Заспокоюй своє серце

Logo
Головна / Здорове серце / Заспокоюй своє серце

Стресова ситуація запускає ланцюг подій. Під час стресу ваш організм виділяє адреналін – гормон, який тимчасово призводить до прискорення дихання та серцевого ритму, а також підвищення артеріального тиску. Ці реакції готують вас до розв’язання ситуації – відповіді «бій або втеча».

 

Реакція на «бій або втечу» – це автоматична фізіологічна реакція на подію, яка сприймається як стресова або лякаюча. Сприйняття загрози активізує симпатичну нервову систему та викликає гостру реакцію на стрес, готуючи організм до боротьби чи втечі.

Коли стрес постійний, ваше серце працює на «високих обертах» і заспокоюється протягом декількох днів або тижнів. Хоча зв’язок між стресом та серцевими захворюваннями незрозумілий, хронічний стрес може спричинити вживання у людей занадто багато алкоголю, що може підвищити кров’яний тиск та пошкодити стінки артерій.

Фізичні вправи, підтримка позитивного мислення, відмова від тютюнопаління, відмова від надмірного вживання кави, здорове харчування та підтримка здорової ваги – хороші способи боротьби зі стресом.

Ліки корисні у багатьох ситуаціях, але зазвичай не при стресі. Деякі люди приймають транквілізатори, щоб якомога швидше заспокоїтись, але набагато краще в довгостроковій перспективі навчитися управляти своїм стресом за допомогою релаксації або методів управління стресом. Будьте обережні, щоб не сплутати стрес з тривогою. Якщо ви страждаєте від занепокоєння (панічних атак), поговоріть зі своїм лікарем щодо плану лікування або лікування, включаючи необхідність прийому ліків. З’ясування того, як напруга натискає на ваші кнопки, є важливим кроком у боротьбі з цим.

Топ-10 «аварійних» обмежувачів стресу

«Аварійні» обмежувачі стресу – це дії, які допоможуть вам зменшити стрес у даний момент. Вам можуть знадобитися різні обмежувачі стресу для різних ситуацій й іноді це допомагає їх поєднувати. Ось кілька ідей:

  1. Порахуйте до 10, перш ніж говорити чи реагувати.
  2. Зробіть кілька повільних глибоких вдихів, поки не відчуєте, як ваше тіло почне розслаблюватися.
  3. Залиште місце, де ви знаходитесь у цю хвилину, навіть якщо це буде прогулянка лише до туалету та назад. Це може допомогти зняти напругу і дати вам можливість все обдумати.
  4. Спробуйте швидку медитацію або молитву, щоб отримати якусь перспективу.
  5. Якщо це не терміново, спробуйте лягти спати та зробіть висновки завтра. Це особливо добре працює з напруженими листами на роботі.
  6. Спробуйте залишити на деякий час ситуацію та впоратися з нею пізніше, як тільки ситуація заспокоїться.
  7. Розбийте великі проблеми на менші частини. Робіть по одному кроку, замість того, щоб намагатися вирішити все одразу.
  8. Увімкніть спокійну або надихаючу музику, щоб допомогти собі впоратися зі стресом по дорозі.
  9. Зробіть перерву, щоб погладити собаку, обійняти кохану людину або зробити щось, що допоможе комусь іншому.
  10. Тренуйтеся та будьте активними. Фізичні вправи є прекрасною протиотрутою від стресу.

Тематичні публікації